Türkiye’nin konuştuğu dolandırıcılık olayında, görüntüler ortaya çıktı

Yüksek kazançlı fon vaadiyle çok sayıda kişiyi dolandırdığı iddiasıyla tutuklanan Seçil Erzan’ın Denizbank Levent Şubesi’ndeki odasının girişine ait görüntülere ulaşıldı. Kamera kayıtlarında Şube Müdürü Seçil Erzan, futbolcular Selçuk İnan ve Emre Belözoğlu, Fatih Terim’in damadı Volkan Bahçekapılı, iş insanı Atilla Baltaş gibi isimler yer alıyor.

Milliyet’ten Çiğdem Yılmaz’ın haberine göre, bilirkişi raporunda, Denizbank Levent Büyükdere Caddesi Şubesi’ndeki 77 güvenlik kamerası incelenerek elde edilmiş 165 görüntü yer alıyor.

TIKLAYIN – Fatih Terim’le ilişkisi, paralarla yurt dışına kaçırılmak istenmesi, kendisine Rolex saat hediye eden futbolcu; işte Seçil Erzan’ın ifadelerinin tamamı!

Bu görüntülerden bazıları ve arka planında yaşananlar şöyle:

1 NUMARALI FOTOĞRAF: Raporda Erzan’ın bankadaki odasına girip çıkarken birden fazla görüntüsü yer alıyor. Erzan, sabah saat 09.00 sıralarında geldiği bankadan genelde 18.00’i geçerken ayrılıyor.

21 NUMARALI FOTOĞRAF: Tarih 7 Mart 2023, saat 14.46. Görüntüdeki kişi 1 milyon 535 bin dolar dolandırılan futbolcu Selçuk İnan. İnan, Erzan’la görüştükten sonra 14.52’de ayrılıyor. İnan, ifadesinde, “Kendisiyle birlikte fonu (Denizbank Genel Müdürü) Hakan Ateş ve (Denizbank Genel Müdür Yardımcısı) Mehmet Aydoğdu’nun yönettiğini söyledi. Bunun üzerine toplamda 3 milyon 685 bin doları üç seferde yatırdım. Bu paraları Erzan’ın odasında Erzan’a verdim. 2 milyon 150 bin dolarını süreç içerisinde fonun elde ettiği asıl alacak ve kâr payı diye bana bankada iade etti” demişti.

85, 86, 93, 94, 95, 96 NUMARALI FOTOĞRAFLAR: 20 Mart 2023’te, saat 10.20’DE 4 milyon 292 bin dolar dolandırılan futbolcu Emre Belözoğlu, kuzeni ve aynı zamanda Fatih Terim’in damadı olan Volkan Bahçekapılı, yanlarında ismi belirtilmeyen bir erkek şahısla Erzan’ın odasına giriyor. Üç kişi, 11.12’de Erzan’ın odasından ayrılıyor.

Aynı gün 16.16’da Belözoğlu ve Bahçekapılı tekrar geliyor. 16.52’de sabah yanlarında olan şahıs da odaya giriyor. Üç kişi, 17.18’de odadan ayrılıyor. Erzan, ifadesinde, “Emre Belözoğlu’nun gönderdiği paraları bazen şubede odamda teslim aldım ve bir kez de Volkan Bahçekapılı’nın ofisinde teslim aldım” demişti. Belözoğlu ise, savcılık ifadesinde, “İlk olarak 17 Mart’ta Erzan’a verdiğim paralara ilişkin elimde herhangi bir belge bulunmuyordu. Volkan’ı arayıp para verdiğimize ilişkin bize Erzan’ın dekont vermesini söyledim. Volkan, Erzan’ın yanına gidip belge istediğinde bir gün sonra hazır edebileceğini söylemiş. Sonrasında da Volkan’a 3 milyon 300 bin dolar fonda alacağım olduğuna ilişkin bir belge hazırlayıp vermiştir. Belgede Denizbank kaşesini basıp hem kendisi hem de Asiye Göktürk isimli banka görevlisinin ıslak imzaları mevcuttur. Bu belgeyi aldığım için içim bir nebze olsun rahattı” demişti.

48 NUMARALI FOTOĞRAF: Tarih 13 Mart 2023. 13.11 sıralarında iş insanı Atilla Baltaş, yanında bir kişiyle birlikte Erzan’ın odasına giriyor. 14.32’de odadan çıkıyorlar. Parasını Erzan’dan geri alan isimlerden Semih Kaya’ya verilen çantada, Baltaş’a ait GPS cihazı bulunmuştu. Baltaş’ın avukatı, müvekkilinin para taşınırken bazen hırsızlık olaylarına karşı önlem olarak bunu yaptığını söylemişti. Erzan ise “Atilla Baltaş benden verdiği paraları katbekat faizle almıştır. Ayrıca Atilla Baltaş’tan fon adı altında para almadım. Baltaş’tan faiziyle para satın aldım. Benden bankada birtakım borçlu olduğuma ilişkin senetler aldı. Atilla Baltaş’a verdiğim belgelerin hiçbiri gerçeği yansıtmamaktadır. Şırnak Cizre’ye mart ayı içerisinde beni kaçırmak için uçak bileti almıştı. Daha doğrusu bana zorla uçak bileti aldırmıştır. Ben o sırada müştekilerden para da toplamıştım. Baltaş o paralar ile beni yurt dışına kaçırmak istemişti” demişti.

37 NUMARALI FOTOĞRAF: 9 Mart 2023’te, 14.29 sıralarında iş insanı İsmail İbrahim Çağlar, Erzan’ın odasına giriyor, 15.58’de odadan ayrılıyor. Sonrasında hesaplarda 15 bin dolar eksik olduğunu gören Çağlar, 16 Mart’ta yeniden geliyor. Çağlar, savcılık ifadesinde, “Erzan’ı bankada müdüriyet odasında 16.03.2023 tarihinde ziyaret ettim, parayı teslim ettiğim günle bu tarih arasında da yine Şube’de defalarca görüştük. Ayın 16’sında şüpheli benden özür diledi, anılan tarihte çok yoğun olması nedeniyle hata olduğunu, ayrıca sistemden kaynaklanan bir sorun yaşanmış olabileceğini ifade etti ve bana, 24.05.2023 tarihinde 3 milyon 500 bin dolar tahsil edeceğimi belirten Denizbank A.Ş. antetli ve bizzat önümde imzaladığı 16.03.2023 tarihli belgeyi verdi” demişti.

8 NUMARALI FOTOĞRAF: 6 Mart, saat 14.31’de Mojtaba Hakani içeriye giriyor, 15.32’de ayrılıyor. Erzan, ifadesinde, “Moci diye bahsettiğim kişi Mojtaba Hakani, üniversiteden arkadaşımın eşidir. Kendisine bu zamana kadar aldığım paranın çok daha üzerinde ödeme yaptım. Hatta Süleyman Aslan isimli tefeciden Moci ile birlikte gidip 10 milyon lira aldım. 14 milyon lira olacak şekilde geri ödedim. Süleyman Aslan bu 10 milyon lirayı Denizbank’taki odamda bana yanında Moci de bulunduğu sırada teslim etti. Ayrıca Süleyman Aslan bana 1 milyon 350 bin dolar vermişti. Sonrasında ben 2 milyon 650 bin dolar şeklinde çok daha fazla bir parayı Aslan’a ödedim” demişti.

23 NUMARALI FOTOĞRAF 7 Mart saat 15.01’de Galatasaray’ın tercümanı Musa Mert Çetin içeri giriyor, 15.59’da çıkıyor. Çetin, ifadesinde, “Toplamda 75 bin doları iki seferde yatırdım. Bu paraları Erzan’ın odasında Erzan’a verdim” demişti.

“Görüntü kayıpları var”

Bilirkişi raporunun sonunda şubeye ait kamera kayıtlarında 162 CD içerisinde banka müdürü odasını gösterir 77 güvenlik kamerası görüntülerinin incelendiği belirtildi. Raporun sonunda “14 adet materyalde banka müdürünün odasını gösterir kamera kayıtlarına video programının sağlıklı çalışmaması sebebiyle ulaşılamadığı, iki adet materyal içerisinde görüntü kayıplarının olduğu, iki adet materyal içerisinde herhangi bir kamera kayıt görüntüsünün olmadığı, yedi adet materyalde CD üzerindeki kamera saatlerine ait bilgilerin içeriğindeki kamera kayıt görüntüleri ile uyuşmadığı, bahse konu banka müdürünün odasına görüntü kayıtlarında tespit edilen aynı kişilerin farklı günlerde giriş çıkışları tespit edilmişti.”

Kimlikleri tespit edildi 

İddianamede de şubeye ait 1 Mart-7 Nisan tarihleri arasındaki kamera kayıtlarının incelendiği belirtilerek şöyle denildi: “İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekonomik Suçlar Büro Amirliği’nden alınan fotoğraf bilgilerinde; 1 no’lu fotoğraftaki şahsın Seçil Erzan, 21 no’lu fotoğraftaki şahsın Selçuk İnan, 23 no’lu fotoğraftaki şahsın Musa Mert Çetin, 37 no’lu fotoğraftaki şahsın İsmail İbrahim Çağlar, 85 no’lu fotoğraftaki şahsın Volkan Bahçekapılı, 86 no’lu fotoğraftaki şahsın Emre Belözoğlu isimli müşteki şahıslar olduğu tespit edildiği belirtilmiştir.”

85 NUMARALI FOTOĞRAF: 7 Mart’ta 16.00 sıralarında futbolcu Mert Zeydanlı odaya giriyor, 17.02’de ayrılıyor. Erzan, ifadesinde, “Mert Zeydanlı fon vadettiğim kişilerdendir. Kendisinden 2 milyon 200 bin dolar aldım. Bu parayı bankada odamda teslim aldım. Ancak sadece 400 bin dolar ödedim. İnci Çeviker benim fon vaadi ile 2 milyon 200 bin dolar aldığım Bülent Çeviker’in eşidir. Fonun vadettiğim tarihi gelince beni o dönem çok sık aramışlardı. Gününde para ödenmeyince Mert Zeydanlı’yı aradım. ‘Birazdan seni arayacağım, benimle bankadan biriymiş gibi konuşur musun?’ dedim. O da kabul etti. İnci Çeviker yanımdayken aradım. Her şeyin yolunda olup olmadığını sordum, o da benimle kısa bir görüşme yaptı ancak banka tutanaklara Mert Zeydanlı’nın adeta İnci Çeviker’i benimle birlikte kandırmasına iştirak etmiş gibi bir rapor düzenlediler” demişti.

Odada darp 

29 NUMARALI fotoğraf: Tarih 8 Mart 2023. Saat 12.25. Erzan’ın teyzesinin oğlu Tanın Yılmaz odaya giriyor. 14.05’te 35-40 yaşlarında bir kadın, odaya girip 14.22 sıralarında odadan ayrılıyor. 14.08’de bu kez 40-45 yaşlarında bir kadın odaya giriyor, 15.05’te de çıkıyor. 15.55’te, tam 3.5 saat sonra, Erzan kuzeniyle birlikte odadan ayrılıyor. Erzan, “Mart ayında Tanın Yılmaz, Barış Tari isimli şahsın arabasına ipotek koydurduğunu, bu ipoteğin acilen kaldırılması gerektiğini söyledi. Aynı gün Tanın yanımda bulunduğu sırada (eşi) Merve de odama geldi. Birden Merve saçıma yapıştı. Saçımı yolmaya başladı. Çok sayıda hakaret etti. Hatta o gün kolumda bulunan Rolex saatimi Merve zorla çekip aldı” diye ifade vermişti.

Bankadaki son anları

158 numaralı fotoğrafta Erzan, en son 5 Nisan’da saat 17.58’de odasından ayrılırken görülüyor. Erzan, o tarihten sonra bankaya bir daha uğramıyor. 7 Nisan’da hakkında suç duyurusunda bulunulan Erzan, 11 Nisan’da gözaltına alınıp tutuklanıyor.

Erden Timur’dan aldığı borç parayı da kaptırmış 

Seçil Erzan’a en fazla para kaptıran isim olan Arda Turan ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Erzan’a verdiği paraların bir kısmını başkalarından borç alan Turan’ın, borçlandığı isimler arasında Galatasaray Başkanvekili Erden Timur’un da olduğu öne sürüldü. 700 bin dolar gönderen ismin Timur olduğu bilgisi, dava dosyasına giren raporda yer aldı. Turan, Timur’dan gelen 700 bin dolar ile birlikte hesabındaki 2 milyon 490 bin doları kardeşi Okan Turan’a gönderdi. Okan Turan da aynı gün, yani 2 Aralık’ta Erzan’ın müdür olduğu şubeden bu parayı çekti. Çektiği paraları, kurye olduğu iddia edilen Ali Yörük’ün getirdiği çantaya doldurdu. Yörük çantayı sırtlayarak şubeden çıktı. HABER MERKEZİ

Semih Kaya, GPS cihazı ifadesinde anlatmış

Eski futbolcu Semih Kaya’nın “fon dolandırıcılığı” soruşturmasında “müşteki” sıfatıyla ifade verdiği ortaya çıktı. Kaya, ifadesinde Erzan’a 4 milyon 100 bin dolar verdiğini, getiri olarak 3 milyon 500 bin dolar aldığını belirtti. Kaya, Erzan’dan aldığı para dolu çantadan GPS (takip) cihazı çıkmasını da şöyle anlattı: “Seçil müdür, bana parayı mavi bir çanta içerisinde Levent’teki odasında 15 Kasım’da teslim etmişti. Parayı alıp bankadaki hesabıma yatırdım. Çantayı da Erzan’a vermek istedim. ‘Çanta sende kalsın’ dedi. Boş çantayı aracıma koydum.” 16 Kasım’da Bodrum’a gitmek üzere havalimanına gidip aracını park ettiğini belirten Kaya “Aynı gün geri dönüp aracıma bindiğimde çantadan ses geldiğini duydum. Çantanın içini kontrol ettiğimde bir GPS cihazı gördüm. Seçil’in Levent’teki ofisine gidip bu durumun ne olduğunu sordum. Seçil, GPS’in Atilla Baltaş’a ait olduğunu, Atilla’nın çok saf temiz bir insan olduğunu, eski sevgilisi olduğunu fakat kendisini halen takip ettirdiğini, bu sebeple de GPS’in çantada olduğunu söyledi. 10 dakika sonra Atilla Baltaş, Seçil’in odasına geldi. Bana daha önce aracından çantasının çalındığını ve içinde para olduğunu, bu sebeple endişe edip çantaya GPS cihazı koyduğunu söyledi.” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

slotbar
superbahis
timebet
tipobet
tumbet
vdcasino
vevobahis
bahiscom
casibom giriş
lidyabet giriş
lidyabet
jojobet
betmarlo giriş
marsbahis giriş
betcup giriş
bets10
Asyabahis
betmoon
betnano
bahsegel giriş
bahsegel giriş
casibom giriş
betvole
casibom
bets10
casinomaxi
casinomaxi
casinoper
cratosslot
dinamobet
dumanbet
grandpashabet
betvole
casibom
bets10
casinomaxi
casinomaxi
casinoper
cratosslot
dinamobet
dumanbet
grandpashabet
superbetin
sekabet giriş
setrabet giriş
supertotobet giriş
tarafbet giriş
tipobet giriş
tulipbet giriş
tümbet giriş
vdcasino giriş
winxbet giriş
betpark
betroad
bets10
bettilt
betvole
casibom
casinomaxi
casinoper
dinamobet
grandpashabet
goldenbahis
holiganbet
hovardabet
imajbet
interbahis
jojobet
asyabahis
bahigo
limanbet
makrobet
mariobet
meritking
mobilbahis
mostbet
cratosslot
sekabet
dinamobet
bahigo
perabet
ngsbahis
onwin
bahiscom
paribahis
belugabahis
tipobet
bahigo
onwin
bahigo
betcup
matbet
mariobet
mariobet
limanbet
dinamobet
1xbet
nakitbahis
ngsbahis
bahigo
onwin
paribahis
perabet
piabet
pinup
pulibet
redwin
sahabet
bahigo
perabet
ngsbahis
onwin
bahiscom
paribahis
belugabahis
tipobet
piabet
pulibet
sahabet
mrbahis
beylikdüzü escort
aresbet
şutbet
kalebet
supertotobet
betpas
restbet
onwin
lordbahis
ligobet
kolaybet
betpark
betmatik
oslobet
milosbet
masterbetting
matadorbet
maksibet
oslobet
xslot
tarafbet
betgaranti Giriş
Pendik escort
veslot
betturkey
betovis
tarafbet
betist giriş
showbet
xslot giriş
favorislot
barn festival
pragmatic slot oyunları
radissonbet
egt oyna
betmarlo
floating dragon oyna
bonus hunt" rel="dofollow">bonus hunt">bonus hunt
aresbet
tombala oyna
wild wild riches oyna
betibom
dog house megaways
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
wild west gold oyna
markaj giriş
trwin giriş
altıncasino
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
sugar rush oyna
hiperwin
sweet bonanza oyna
diyarbet
diyarbet
mrbahis
favorislot
markaj giriş
trwin
big bass bonanza oyna
gates of olympus oyna
egt oyna
favorislot
markaj giriş
trwin
betingo
bahisbudur
casi pol
casipol giriş
casipol giriş
casipol
casipol
romabet
mrbahis
casipol şikayetvar
casipol giriş
casipol twitter
casipol şikayet
casipol
casipol güncel giriş
casipol güncel
casipol giriş
casipol girişi
avcılar escort
esenyurt escort
bahçeşehir escort
beylikdüzü escort
bakırköy escort
halkalı escort
şirinevler escort
şişli escort
istanbul escort
esenyurt escort
avcılar escort
rexbet
rokubet
romabet
sahabet
savoybet
sekabet
setrabet
superbet
tarafbet
tipobet
tulipbet
tumbet
winxbet
neyine
noktabet
norabahis
oleybet
onbahis
onwin
orisbet
padisahbet
palacebet
paribahis
parmabet
perabet
piabet
pinup
pokerbeta
polobet
pusulabet
redwin
kralbet
ligobet
mariobet
limanbet
limanbet
matadorbet
matbet
meritking
milanobet
milosbet
mostbet
mrbahis
nakitbahis
extrabet
gobahis
gorabet
hilbet
ikimisli
Abdulla62630105
jetbahis
jojobet
klasbahis
betpark
betpas
betper
interbahis
goldenbahis
betcup
slotbar
asyabahis
xslot
restbet
rexbet
rokubet
romabet
sahabet
savoybet
sekabet
setrabet
supertotobet
superbet
tipobet
tarafbet
tulipbet
tumbet
winxbet
vdcasino
mostbet
venüsbet
winxbet
orisbet
padişahbet
palacebet
paribahis
parmabet
perabet
piabet
pinup
polobet
pusulabet
redwin giriş
limanbet
markajbet
matadorbet
meritking
kartal escort
matbet
milanobet
milosbet
mobilbahis
asyabahis
slotbar
xslot
rexbet
romabet
sahabet
savoybetting
savoybetting
sekabet
setrabet
nakitbahis
extrabet
favoribahis
favorisen
gobahis
gorabet
grandpashabet
hilbet
ikimisli
imajbet
intobet
jasminbet
jetbahis
jojobet
klasbahis
betorspin
betpark
betpas
betper
betroad
betsat
bettilt
betturkey
betvole
casibom
casinovale
celtabet
dinamobet
discountcasino
dumanbet
elexbet
elitbahis
betebet
betexper
betine
betist
bet
betkolik
betkom
betlike
betmatik
betonred
bahisal
bahiscom