Memorial Ankara Hastanesi Omurga Merkezi Aospine Eğitim Merkezi Seçildi

Omurga cerrahisi alanında dünya çapında referans merkezlerinden biri olan Memorial Ankara Hastanesi Omurga Merkezi, dünyada omurga cerrahisi uzmanlarının ileri düzeyde eğitimine yönelik çalışmalar yapan İsviçre merkezli AO Spine Europe tarafından uluslararası Omurga Eğitimi Merkezi seçildi. Merkez, Avrupa’nın birçok ülkesinde bulunan AO Spine Omurga Cerrahisi Merkezi’nin uluslararası öğrenci ve fellow programına dahil oldu.

 

‘’Tarafsız ve titiz bir değerlendirme yapıldı’’

Memorial Ankara Hastanesi Omurga Merkezi’nden Prof. Dr. Emre Acaroğlu, bu konuda çok titiz bir değerlendirmeden geçirilerek bu başarıya imza atıldığını şu sözlerle aktardı. “Omurga cerrahisi uzmanlarının ileri düzeyde eğitimi konusunda önemli çalışmalar yapan AO Spine Europe, omurga cerrahisinde üst düzey yetkinlikleri olan bazı merkezleri, omurga cerrahisi eğitim merkezi olarak seçmektedir. Bütün dünyada yaygın ve oldukça kabul gören bir dernek olan AOSpine seçimlerini tarafsız ve titiz bir çalışmayla yapmaktadır. Merkez seçiminde vaka sayısı ve çeşitliliği, multidisipliner yaklaşım olanakları ve merkez tarafından sunulan bilimsel yayınlar dikkate alınmaktadır.

 

‘’Bizim için büyük bir onur’’

Prof. Dr. Acaroğlu, Memorial Ankara Hastanesi’nin tüm omurga rahatsızlıklarının tanı ve tedavisinde deneyimli uzmanları, ileri teknolojileri ve bütün omurga sağlığı ile ilgili birimleri içeren yaklaşımları ile öne çıktığını belirterek, “ Merkezimizde; skolyoz kifoz, bel fıtığı, omurga enfeksiyonları ve tümörleri, omurga kırıkları, bel ve boyun ağrıları modern tıbbın tüm imkanları ile tedavi edilmektedir. Hastalarımızın tanı ve tedavileri Ortopedi ve Travmatoloji, Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi gibi cerrahi dallara ek olarak Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Anesteziyoloji ve Nöroloji gibi dalların uzmanları tarafından da bütüncül bir yaklaşımla yürütülmektedir. Burada tanı tedavi hizmetlerimizi en yüksek kalitede sunmamız ile birlikte AOSpine Europe tarafından eğitim merkezi olarak seçilmek büyük bir onur” dedi.

 

‘’Omurga cerrahisi eğitimi almak isteyen uzmanlar için de büyük bir fırsat’’ 

Prof. Dr. Emre Acaroğlu eğitim sürecinin detaylarını ise şöyle anlattı:   “Türkiye’den ve dünyanın farklı ülkelerinden omurga cerrahları AO Spine merkezine her yılın 1-31 Mayıs tarihleri arasında web sayfası üzerinden başvuru yapmakta, AO Spine merkezinde yapılan titiz bir değerlendirmeden sonra uygun görüldüğü takdirde, masrafları AO Spine tarafından karşılanarak  Memorial Ankara Hastanesi Omurga Cerrahisi Kliniği’nde 6 ila 12 haftalık bir dönem için omurga cerrahisi eğitimine gelmekteler. Şu ana kadar merkezimiz birçok ülkeden fellow kabul etti ve üst düzeyde geribildirimler aldı. AO Spine eğitim sistemine bu şekilde akredite olmak bizim için bir onur olduğu gibi, omurga cerrahisi eğitimi almak isteyen adaylar için de büyük bir fırsat.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x